Kızıltuğ ailesinin gastronomi yolculuğu diğer adıyla iyi yemek düşkünlüğü, 80’li yıllarda başladı. Her yemeğe sevgimizi her mekâna ruhumuzu kattık. Aşkımız işimiz oldu ve Cassava böyle doğdu.

AVM gibi kapalı ortamlarda değil açık havada olalım, şehrin içinde ama doğanın kalbinde huzur bulalım diye toprak kokulu asırlık zeytin ağaçlarının büyülü gölgesine yasladık Cassava’yı. Modern tarzı, özgün mimarisi ile içine huzur sakladığımız mekanımızı düzenlerken bir ağacı kesmemek için köşkü yürüten Atatürk’ün çevreci mesajından esinlendik. Sıcak sohbetlerinize keyifle tanıklık etsin, mutlu anılarınızın gönüllü fotoğrafçısı olsun istedik.

Türk ve dünya mutfaklarının en seçkin ve en lezzetli örneklerini sizin için çalıştık. Yiyecek içecek menümüzde değerli şeflerimizin dokunuşları ile şık, sade, taze sunumlar hazırladık. Ana yemeklerin yanı sıra sabırsızca beklenen aperatif menüye de aynı özeni gösterdik. Menümüzde damak çatlatan çarpıcı lezzetleri doyurucu porsiyonda sunmayı gayret edindik. Hijyen ve müşteri memnuniyetini yıllar boyu en önemli hassasiyetimiz bildik.

Yetenekli, eğitimli, insana duyarlı bir ekip anlayışıyla yola çıktık. Yalnız kalmak istediğinizde rahatsız etmeyelim, ihtiyacınız olduğunda baktığınız yerde olalım dedik. Tüm davetlerinize ev sahibi sorumluluğu ile hazırlandık. Çünkü dostlarınızı dostça ağırlamak, mutlu anlarınızı unutulmaz kılmak bizim için değerliydi. Özel gün ve organizasyonlarda çok mutlu olduğunuzu görmek en büyük ödül oldu bize.

Neden “Cassava” dediğimize gelince; Cassava, Güney Amerikalı bir bitki. Her iklimde yetişir, bakım istemez hatta zararlılara karşı kendini korumasıyla meşhur. Nerede kullanılır derseniz nişasta bazlı, besleyici ve yüksek enerji içermesi ile gıdalarda kıvam koyulaştırıcı özelliğe sahip.

Biz Cassava’da siz değerli konuklarımıza iyi bir yemek ve dingin bir müzikle en iyi ortamı sunarken varsın dostluklar gelişsin, sohbetler dem alsın, hayat kıvama gelsin diye yaptık. Yaklaşık 40 yılı aşkın bir süredir konuklarımıza her gün daha iyiyi sunmak için her sabah aynı aşk, aynı heyecanla işimizin başındayız.

Sizleri de bekleriz. Sevgiyle…